وب سايت كم بينايان و نابينايان
نهاد کتابخانه های عمومی کشور

آماده سازی و تهیه آرشیو چند رسانه ای کتب انگلیسی و دوازده زبان دیگر

به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه هاي عمومي استان اصفهان، پیرو درخواست مکرر اعضاء مبنی بر نیاز به منابع انگلیسی، جمع آوری این کتابها در دستور کار کتابخانه قرار گرفت و طی مدت شش ماه این منابع گردآوری شد و در آرشیو کتابخانه آماده ارائه به اعضاء می باشد.

این منابع با هدف تسهیل دسترسی اعضاء به منابع آموزشی و پژوهشی تهیه شد و شامل سیزده زبان انگلیسی، عربی،آلمانی، فرانسوی، چینی، ایتالیایی، اسپانیایی، ترکی، اسپرانتو، چکی، روسی، کردی و رومانیایی می باشد.

گفتنی است، جهت تسهیل استفاده کاربران از این منابع، سعی شد تقسیم بندی ساده و موثری در هشت بخش تدوین شود. که شامل داستان،تافل و آیلتس، کتابهای دوره ای آموزش زبان،مهارتهای چهارگانه(speaking, reading,wrighting, listening)، ادبیات(آثار فاخر، مقالات و کتب مقدس)، گرامر و قواعد دستوری، کودکان و کلمات و اصطلاحات می باشد.

منابع موجود با فرمتهای (mp3, pdf, html, kess,doc and text) تهیه شده اند که بالغ بر 90686 فایل می باشد که تنها بخش صوتی آن بالغ بر 20 هزار ساعت هست؛ و برای ادیت و تدوین آنها بیش از هزار نفر ساعت کار تخصصی انجام گرفته است.

کتابخانه عمومی نابینایان اصفهان، فعالیتهای خلاقانه ای را جهت تسهیل استفاده از منابع کتابخانه انجام داده است.

تاریخ انتشار : 1400/11/21

اطلاعات تماس

آدرس : تهران میدان ولیعصر - بلوار کشاورز - خیابان کبکانیان - کوچه طباطبائی رفيعي- نبش کامبیز - پلاک 18 - معاونت توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد - کدپستی : 1415643711

شماره تماس : 88996880 داخلي 246

ایمیل : pishnahad1@gmail.com