وب سايت كم بينايان و نابينايان
نهاد کتابخانه های عمومی کشور

برگزاری کلاسهای آموزشی و مهارتی ویژه نابینایان و کم بینایان در کتابخانه عمومی یاسوج

مسئول کتابخانه عمومی نابینایان یاسوج از برگزاری کلاسهای آموزشی و مهارتی ویژه اعضاء در این مرکز خبر داد.

به گزارش سایت سپید به نقل از جواد اسدی، بدلیل شرایط خاص فرهنگی و اقلیمی استان و وجود محرومیت در برخی مناطق، این کلاسها با با گستردگی بیشتر و با هدف ارتقای سطح مهارتهای اجتماعی و حرفه ای اعضاء، بصورت مستمر در این مرکز برگزار می شود.

وی در پاسخ به مهدی رئیسی، خبرنگار سایت سپید توضیح داد: رسالت اصلی بخش نابینایان امانت حضوری و ارسال کتاب بصورت کاملا رایگان به سراسر استان می باشد، علاوه بر این سعی شده، بدلیل شرایط خاص اعضاء ، به همه ابعاد و مشکلات آنها  توجه شود و در صورت امکان به افراد متخصص معرفی شود.

 

اسدی، ارسال هفتگی کتابهای مورد درخواست اعضاء، دانلود روزانه کتابهای صوتی ، برگزاری کلاسهای آموزشی بریل , کامپیوتر ، مشاوره ای و برگزاری جلسات و نشستهای دوستانه برای تبادل اطلاعات بین اعضارا از جمله برنامه های این مرکز معرفی کرد.

مسئول کتابخانه عمومی نابینایان یاسوج، ارائه  خدمات اینترنتی، آموزش شطرنج , گویا سازی کامپیوتر لبتاب و گوشیهای هوشمند  , برگزاری کلاسهای زبان و بافتنی در فصول تابستان برای اوقات فراغت و حمایت مالی غذایی از مراجعین بی بضاعت را از دیگر فعالیتهای مرکز برشمرد.

کتابخانه عمومی نابینایان یاسوج که در محل کتابخانه مرکزی شهید ملک حسینی واقع شده،  بیش از چهار سال سابقه ففعالیت دارد و با بهره مندی از تجهیزات کتابخانه ای، خدمات گسترده ای را به نابینایان استان ارائه می دهد.

تاریخ انتشار : 1398/11/29

اطلاعات تماس

آدرس : تهران میدان ولیعصر - بلوار کشاورز - خیابان کبکانیان - کوچه طباطبائی رفيعي- نبش کامبیز - پلاک 18 - معاونت توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد - کدپستی : 1415643711

شماره تماس : 88996880 داخلي 246

ایمیل : pishnahad1@gmail.com