وب سايت كم بينايان و نابينايان
نهاد کتابخانه های عمومی کشور

انجام طرح تجمیع کتب حقوقی در کشور.

مسئول کتابخانه نابینایان امیرکبیر شهر کرج از انجام طرح تجمیع کتب حقوقی  و ایجاد آرشیو واحد در این کتابخانه خبر داد.

به گزارش  سایت سپید به نقل از  داریوش جوادی، این طرح با هدف دستیابی آسانتر کتابداران و متقاضیان به کتب حقوقی و ایجاد آرشیوی واحد، آغاز شده و در حال انجام است.

وی درباره انجام این طرح گفت: با پیشنهاد کتابخانه عمومی نابینایان اصفهان و مشاهده تعدد عناوین حقوقی موجود، چاپهای متعدد، اسامی تکراری و در هم ریختگی  کتابها، ما را بر آن داشت تا انجام طرح تجمیع کتب حقوقی را در دستور کار خود قرار دهیم.

جوادی در پاسخ به مهدی رئیسی، خبرنگار سایت سپید  درباره چگونگی انجام کار توضیح داد: با توجه به بروز شدن قوانین حقوقی و تغییر مداوم آنها، منابع تکراری پس از بررسی و مقابله، حذف شده، حجم آنها  بر اساس استاندارد های تعریف شده تنظیم شد و در نهایت 900 جلد کتاب حقوقی کاربردی از منابع ارسالی استخراج گردید.

وی در ادامه از رصد مستمر کتب حقوقی جهت افزودن به آرشیو ایجاد شده خبر داد و برای ارسال منابع فوق به کتابخانه های گویای نهادی سراسر کشور اعلام آمادگی کرد.

وی در پایان از کتابخانه عمومی نابینایان اصفهان و دیگر کتابخانه هایی که   در امر ارسال منابع به این مرکز همکاری کرده اند، قدردانی کرد و تعامل موثر با کتابخانه ها را سبب ارائه خدمات بهتر به اعضاء دانست.

کتابخانه نابینایان  امیرکبیر کرج از سال 1384 فعالیت خود را آغاز کرده، 400 عضو دارد و با در اختیار داشتن چاپگر بریل امکان چاپ کتب و جزوات به زبانهای دیگر را نیز دارد.

تاریخ انتشار : 1398/11/15

اطلاعات تماس

آدرس : تهران میدان ولیعصر - بلوار کشاورز - خیابان کبکانیان - کوچه طباطبائی رفيعي- نبش کامبیز - پلاک 18 - معاونت توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد - کدپستی : 1415643711

شماره تماس : 88996880 داخلي 246

ایمیل : pishnahad1@gmail.com